+++   Jedna rada: AK MÁTE ISTOTU, BIZNIS IDE LEPŠIE   +++   1   +++   Jedna rada: ČO ĎIEŤA NENAUČÍTE TO MU NENAŠETRÍTE   +++   1   +++   Jedna rada: ŠŤASTNE VYSTÚPIŤ Z AUTA JE TO NAJDÔLEŽITEJŠIE   +++   1   +++   Zistil som jednu vec: ČÍM VYŠŠIE BÝVATE, TÝM VIAC SUSEDOV MOŽETE VYTOPIŤ   +++   1   +++   Naučil som sa jednu vec: KEĎ CHCETE, ABY NIEČO FUNGOVALO, ŽIVOTNÉ SKÚSENOSTI SÚ NA NEZAPLATENIE   +++   1   +++   Ako matka Vám poviem jedno: VERTE SVOJIM VLASTNÝM INŠTIKTOM   +++   1   +++   Poradíme Vám jedno: AK ĽÚBITE SVOJE DETI, NEDÁVAJTE IM POCIT, ŽE VÁS V STAROBE MUSIA ŽIVIŤ   +++   1   +++   Viem jedno: ŽIVOT NIE JE LEN HRA   +++ 1 +++ Poviem Vám jedno: KEĎ POISŤOVNI PLATÍTE, NECHAJTE STAROSTI NA ŇU +++ 1 +++ Určite viem jedno: JE FAJN, KEĎ VÁS MÁ KTO VYTIAHNUŤ Z KAŠE +++ 1 +++ Jedna rada: NEOPLATÍ SA ŠETRIŤ NA NESPRÁVNYCH MIESTACH +++
ban bytca

DSS - II.pilier

    Zvykáš si na svoju prvú prácu?

Je čas začať si sporiť na dôchodok.

Pracuješ ako programátor, úradník či sekretárka? V každom zamestnaní povinne platíš ty aj tvoj zamestnávateľ odvody do dôchodkového systému. Len v druhom pilieri ide časť týchto peňazí na tvoj osobný dôchodkový účet.
Pribúdajúce úspory na tvojom účte majú iba jedného vlastníka. Sú len tvoje, počas celej doby sporenia si ich jediným majiteľom. A keby niečo, tvoji najbližší ich môžu zdediť.
 

Stať sa sporiteľom v druhom pilieri a privlastniť si výhody sporenia na dôchodok nemôžeš hocikedy. Musíš tak urobiť najneskôr do šiestich mesiacov od nástupu do prvého zamestnania. Ak tak neurobíš, strácaš možnosť otvoriť si osobný dôchodkový účet.

 

Prečo je výhodné začať sporiť na dôchodok?
  • Čas hrá v tvoj prospech: Výška tvojho budúceho dôchodku v druhom pilieri závisí od hodnoty úspor na osobnom dôchodkovom účte. Čím dlhšie sporíš, tým viac nasporíš. Nezaplatíš ani cent navyše Príspevky na osobný dôchodkový účet sú súčasťou povinných platieb do dôchodkového systému. Sporenie v druhom pilieri ťa tak naozaj nebude stáť ani jeden cent navyše.
  • Bezpečnosť je na prvom mieste: Podľa nového garančného mechanizmu sledujeme a porovnávame výnosy v každom type fondu každý mesiac. Ak dôjde k poklesu, príslušný rozdiel do fondu doplatí podľa zákona naša spoločnosť.
  • Úspory sú len tvoje: Nasporené peniaze na osobnom dôchodkovom účte sú tvojím súkromným majetkom. Je možné ich aj dediť.
  • Nízke poplatky: Výška poplatkov v druhom pilieri je obmedzená zákonom. Odplata za správu dôchodkových fondov je jednou z najnižších odplát za poskytovanie obdobných služieb európskymi finančnými inštitúciami.
  • Získaš spoľahlivého partnera: Ak sa rozhodneš sporiť si na dôchodok s Allianz - Slovenskou dôchodkovou správcovskou spoločnosťou, a. s., vyberieš si spoľahlivého partnera s medzinárodnými skúsenosťami. Aj vďaka nim sme najväčšou dôchodkovou správcovskou spoločnosťou na Slovensku.
 

ZVYKÁŠ SI NA SVOJU PRVÚ PRÁCU - produktový leták (139kB)

SPORÍŠ AJ KEĎ NESPORÍŠ - produktový leták (1,3MB)

Pre viac informácií si dohodnite osobné stretnutie a neváhajte nám napísať cez kontaktný E-MAIL, alebo nám volajte na nižšie uvedené telefónne čísla.

NEZABUDNITE NA CESTU

LIKVIDÁCIA

stav

allinaz1

allinaz2